PLAN JAVNIH NABAVKI ZA 2016. GODINU

Na osnovu člana 133. Zakona o srednjem obrazovanju (“Službene novine Kantona Sarajevo” broj23/10), člana 198. Pravila JU  Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, te člana 17. Zakona o javnim nabavkama  ( “Službeni glasnik BIH” broj: 39/14) , Školski odbor JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo nakon razmatranja tačke 5 dnevnog reda : “Prijedlog  Plana nabavki za 2016. godinu , na sedamneastom  redovnom sastanku održanom 04. 02. 2016.godine  donosi:

O D L U K U

o utvrđivanju Plana nabavki za 2016. godinu

1. Ovom odlukom Školski odbor JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo utvrđuje Plan nabavki za 2016. godinu, kao u prilogu.
  2.  Plan nabavki donosi se za budžetsku 2016. Godinu, a osnova mu je usvojeni  Budžeta za 2016. godinu ,a koji obuhvata nabavku roba, usluga i radova, te sadrži podatke o predmetu nabavke, ekonomskom kodu na kome su planirana sredstva za nabavku, procijenjenoj vrijednosti nabavke, vrsti postupka javne nabavke, o tome sklapa li se ugovor o javnoj nabavci , planiranom početku postupka i planiranom trajanju ugovora o javnoj nabavci.
  3. Plan nabavki će se se tokom budžetske godine izmijeniti ili dopuniti, shodno usvojenom rebalansu  Budžeta za 2016. godinu a sve izmjene i dopune moraju biti vidljivo naznačene.
  4. Plan nabavki za 2016. godinu će se se objaviti na internetskoj stranici Škole u roku od 60 dana od dana usvajanja Budžeta za 2016. godinu.
  5. Ovaj  Plan nabavki  koji je donesen  nakon usvajanja Budžeta je  podložan promjenama , ukoliko se pojave nove potrebe ili mogućnosti nabavke roba, usluga i radova, a sve izmjene i dopune biti će vidljivo označene u odnosu na osnovni plan i odmah će biti objavljene na internetskoj stranici Škole.
  6. Sastavni dio ove Odluke je Tabelarni pregled Plana nabavki za 2016.godinu.

PLAN JAVNIH NABAVKI ZA 2016. GODINU