OBAVIJEST MINISTARSTVA ZA OBRAZOVANJE KANTONA SARAJEVO ON-LINE UPIS JUNI 2016. GODINE

upis-520x245Poštovani,

obavještavamo Vas da je na web stranici Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo postavljena obavijest za učenike i njihove roditelje sljedećeg sadržaja:

“Dragi učenici, poštovani roditelji,

Konkurs za upis u prvi razred srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo u školskoj 2016/2017. godini je u toku i traje zaključno sa petkom, 1.7.2016. godine.
S tim u vezi, pozivamo učenike i roditelje da po uobičajenoj proceduri koja je bila na snazi prethodnih godina, predaju dokumentaciju u školu koja je prvi izbor učenika.

Još jednom napominjemo da je on-line upis samo pilot projekat i da nema konačan uticaj na upis učenika u određenu srednju školu. Jedini pravi, adekvatan način za upis učenika je predaja dokumentacije lično u odgovarajuću srednju školu.
Pozivamo vas da iskoristite današnji dan – četvrtak, 30.6. i sutrašnji dan – petak, 1.7.2016. godine i na vrijeme predate odgovarajuću dokumentaciju za upis u prvi razred srednje škole.”

S poštovanjem,