On-line upis redovnih učenika u prve razrede za školsku 2017/2018. godinu – bitne informacije

Naša škola za školsku 2017/2018. godinu upisuje 8 odjeljenja za sljedeća zanimanja i to:

Tehnička (četverogodišnja) zanimanja:

 1. Tehničar PTT saobraćaja, 1 odjeljenje – 24 učenika, minimalan broj bodova iz osnovne škole je 63;
 2. Tehničar drumskog saobraćaja, 2 odjeljenja – 48 učenika, minimalan broj bodova iz osnovne škole je 63;

Zanatska (trogodišnja) zanimanja:

 1. Automehaničar, 1,5 odjeljenja – 36 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 2. Autolimar, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 3. Autolakirer, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 4. Autoelektričar, 1 odjeljenje – 24 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 5. Vozač motornih vozila, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 6. Rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina, 1 odjeljenje – 24 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;

Dokumenti bitni prilikom upisa učenika u I razred srednjih škola su:

 1. zahtjev za upis (popunjava se u školi);
 2. svjedodžbu o završenom IX razredu osnovne škole;
 3. uvjerenje o uspjehu u VI, VII i VIII razredu osnovne škole;
 4. uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi;
 5. izvod iz matične knjige rođenihovjerena kopija, i
 6. drugi dokumenti koji budu traženi konkursom.

Prilikom popunjavanja obrasca za on-line upis učenici koji su u dilemi koje tačno zanimanje da upiše mogu paralelno konkurisati na više zanimanja tako što kao prvi izbor izaberu našu školu i prvo zanimanje na koje žele konkurisati, kao drugi izbor, opet izaberu našu školu i drugo zanimanje na koje žele konkurisati, različito od prethodnog zanimanja.

Prošle školske godine je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo stipendiralo učenike koji su upisivali deficitarna zanimanja (u našem slučaju auolakirer i rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina) pa postoji vjerovatnoća da će se isti projekat nastaviti i ove godine.

Broj bodova možete izračunati koristeći ON-LINE KALKULATOR BODOVA.

Pristup portalu za on-line upis u prvi razred srednje škole možete izvršiti sa vlastitog računara ili iz osnovne škole koju ste pohađali putem web stranice www.upis.emis.edu.ba na kojoj se nalaze podrobnije informacije o načinu upisa u srednju školu. Video uputstva možete naći klikom na link “Pomoć” na početnoj stranici web portala. Tekstualno uputstvo imate na sljedećem linku.

Prvi uvid kandidata na online sistem počinje u petak 23. juna 2017. godine. Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti šifru dobivenu u osnovnoj školi (šifra sa EM2 obrasca) nakon čega učenik unosi korisničko ime i lozinku. Po uspješnoj prijavi u sistem moguće je pregledati lične podatke i ocjene, a nakon što se iz EMIS sistema prenesu i rezultati takmičenja, i ti podaci će biti dostupni za pregled. Sve detaljne informacije oko prijave na sistem nalaze se na linku Pomoć na kojem se mogu pronaći detaljna video uputstva.Još jednom naglašavamo, ističemo, da online prijava za upis u prvi razred srednje škole počinje 27.6.2017. godine, na dan objavljivanja KONKURSA za prijem učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj 2017/2018. godini.Ova mogućnost pristupa online sistemu 23.6. 2017. godine je samo informativnog karaktera za roditelje i učenike.

Više detalja o zanimanjima u našoj školi imate u sljedećoj afiši:

 

Vezane vijesti...