Izlet u Mostar – oktobar 2017

Dana 27.10.2017. godine učenici II-1b razreda su u pratnji svoje razrednice posjetili Mostar.

Izlet je planirao posjetu grada Mostara vozom, relacija Sarajevo-Mostar-Sarajevo. Polazak voza je bio u 07.01 a povratak je bio u 16.55 sati.

Učenici su tom prilikom obišli željeznički terminal u Sarajevu, željeznički terminal u Mostaru, drumski terminal za prevoz putnika u Mostaru, vozili se savremenim prijevoznim sredstvima u željezničkom saobraćaju – talgo voz, obišli grad Mostar – stari dio grada, imali priliku posmatrati skokove sa Starog mosta, obišli Karađoz-begovu džamiju.  Bila je planirana i posjeta u Musalbegovićevu kuću, međutim zbog opravdanih razloga ona nije bila otvorena. Ista radi samo u periodu od 15.04.-15.10.

Povratak u Sarajevo je bio u 19.45 zbog kašnjena voza.

Vezane vijesti...