Radionica “Nove vještine za tvoju budućnost”

Učenici sekcije Civitas su u subotu 12.05.2018. godine učestvovali u radionici “Nove vještine za tvoju budućnost”, koja je  održana  u press centru Konrad Adenauer Stiftunga u Sarajevu.
Učešćem na ovoj radionici naši učenici su imali priliku da promisle o svojoj trenutnoj situaciji i da iznesu planove za budućnost razmišljajući o tome koje korake je bitno preduzeti da bi postigli željeni cilj.
Također, ova radionica je ukazala na važnost aktivizma mladih ljudi ali i rada na sebi i svojim vještinama kako bi ostvarili lični uspjeh.
Učesnicima radionice je ukazano da jedan od produktivnijih načina rješavanja nezaposlenosti jeste dodatno usavršavanje i obrazovanje, van školskih klupa.
Ovaj program je pripremljen od strane edukatora organizacije “Youth for Peace” koji godinama djeluju u nevladinom sektoru radeći sa mladim ljudima.