Upozoravanje na opasnosti od mina i ESZR – maj 2018

U ponedjeljak 14.05.2018.godine i u utorak 22.05.2018.godine u našoj školi su u organizaciiji EUFOR-a realizirane edukativne aktivnosti na temu ”Upozoravanje na opasnosti od mina i ESZR”. Ovoj edukaciji su prisustvovali učenici prvih, drugih i trećih razreda podijeljeni u tri grupe.

Edukaciju je realizirao gospodin Izet Sarajlić. Učenici su upoznati da se u   Bosni i Hercegovini nalazi veliki broj minskih polja koja treba deminizirati  i opasnostima koja mogu nastati ukoliko se nađu u minskom polju. Takođe su učenicima predstavljene vrste neeksplodiranih ubojnih sredstava, mjere opreza i načini reakcije. Bila je ovo korisna edukacija za naše učenike i iskreno se nadamo da će primijenjivati sve ono što su saznali uz slogan „Djeca koja paze ne silaze sa staze„.

 

Vezane vijesti...