Prijateljska posjeta školi u Grayu – Francuska

Mirza Hamzabegović, nastavni JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije je kao pratnja dvojici učenika (zanimanje automehaničar i autoelektričar), prošle sedmice bio u radnoj posjeti srodnoj školi u Grayu, Francuska. Polazak iz sarajeva 14.10.2018 godine, dolazak u Gray 15.10.2018 god u 11.00h. Prvi dan smještaj u sobe i obilazak škole. Učenici u pratnji profesora obišli su školske učionice, radionice za praktičnu nastavu, prostorije i teren za izvođenje tjelesnog odgoja. Drugi dan,

učenici su raspoređeni na teoretsku nastavu i sport, a nakon ručka učenici su upućeni u radionice na praktičnu nastavu. Treći dan, nakon dva časa teoretske nastave, učenici su u pratnji vodiča obišli znamenitosti Graya (gradska vijećnica, biblioteka,crkva, tvrđava i pozorište). Nakon toga u pratnji domaćina učenicima je upriličena zabava u game-centru u Dijonu i obilazak Dijona. Četvrti dan, učenici su raspoređeni na cjelodnevnu praksu u auto servisima (peugeot, citroen, renault i suzuki). Peti dan odjava iz internata, i obilazak muzeja Peugeota kao i tvornice automobila Peugeot. Nakon toga smo se uputili prema Sarajevu. Dolazak u Sarajevo 20.10 u 23h.

Foto-galerija

Vezane vijesti...