Posjeta Srebrenici – Oktobar 2018

Srebrenica – Oktobar 2018 2

Učenici drugih razreda naše škole su u pratnji razrednika i profesorice historije, u petak 26.10.2018.godine, posjetili Memorijalni centar Srebrenica- Potočari. Prema predviđenom vremenu učenici i profesori su krenuli ispred Zemaljskog muzeja. Po dolasku u Memorijalni centar ucenici su imali priliku da prisustvuju historijskom času, te se upoznaju sa historijskim činjenicama vezanim za period agresije na Bosnu i Hercegovinu, sa posebnim osvrtom na događaje koji su prethodili danu 11.07.1995.godine.Učenici su uz pratnju vodiča iz Memorijalnog centra obišli stalnu postavku Srebrenički genocid- muzej, obišli tvornicu akumulatora,te prisustvovali projekciji dokumentarnog filma o Srebrenici. a zatim ušli u mezarje i na dostojanstven način odali počast nevinim žrtvama genocida.

Vezane vijesti...