Dan ljudskih prava

Povodom obilježavanja Danaljudskih prava učenici/e naše Škole su posjetili Parlament BiH u pratnjinastavnice Hatidže Omanović-Radmilović. Učenici/e koji su išli u posjetu su:HasanbegovićAlbina, Mandžukić Nejla, Lagumdžija Almedina, Ozbić Munib, PašićNejla, Rizvanović Kenan, Halilović Mirnes, Džebo Melisa, Brkić Ajla, Bojić Ivana, Karamović Ema.

Ova godina je posebno značajna jer je povreda ljudskih prava prisutna na svakom mjestu. Prisutnima su se obratili između ostalih i ambasadorica Njemačke, Italije i Češke, zamjenica američke ambasadorice, više načelnika iz cijele BiH, škola, te organizacija civilnog društva. Skrenuta je pažnja da svi trebamo biti odgovorni za izgradnju mira i čuvanje ljudskih prava.