Roditeljstvo i odgoj

Predstavljamo Vam još jedan rad naše učenice Albine Hasanbegović koja se bavila problemom roditeljstva i odgoja. Učenici/e JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo i ove godine su pokazali/e interes za društvene probleme sa kojima se svakodnevno susrećemo u društvu i kroz seminarske radove na časovima sociologije istraživali i tražili rješenja za određene probleme.

Naša Škola je već postala prepoznatljiva sa širokim pristupom obrazovanju pa tako pored stručnog obrazovanja značajnu ulogu ima i opće obrazovanje. Svjesni brzih promjena u društvu nastojimo učenike/ce osnažiti i osposobiti za izazove sa kojima se svakodnevno susreću.

Hasanbegović Albina, učenica IV1A razreda

SARAJEVO, 13.11.2018.GODINE

Roditeljstvo i odgoj

Uvod

Tema roditeljstva i obitelji je trenutno veoma aktuelna, a kada uzmemo u obzir psihološke, sociološke i ekonomske faktore te promjene koje su otpočele sa zadnjim desetljećima prošlog vijeka, može se sa sigurnošću reći da se radi o odgojnom pluralizmu1 i nadasve novom načinu viđenja roditeljstva i pojma obitelji.

Cio članak na ovom linku.