Učenički izlet u Hercegovinu

Na osnovu Odluke Nastavničkog vijeća, djl.br. 06-5281, od 23.05.2019.godine, da se DA saglasnost na jednodnevni izlet nagrađenih: naizvrsnijih učenika III i IV stepena, učenika bez izostanaka, učenika bez izostanaka i odličnog uspjeha, učenika koji se učestovavali na takmičenjima: Festival rada-Bužim 2019.godine, Fudbalski turnir za učenike srednjih škola Kantona Sarajevo, CIVITAS, III Susreti automehaničara Jugoistočne Evrope – Ljubljana 2019.godine, učenika učesnika projekta „Jedan dan druga škola“, kao i Odluke Nastavničkog vijeća djl.br.06-5305 i dj.brj.06-5306,  od 24.05.2019.godine za učenike odjeljenja I1, I3, I7, II1, III1A, III2A, III2B, organizovan je jednodnevni izlet u Stolac i Mostar.

U 07:30 sati bilo je zakazano okupljanje učenika i natavnika koji su išli u njihovoj pratnjih, ispred Zemaljskog muzeja BiH. Na jednodnevni izlet u Stolac, putnim pravcem Sarajevo-konjic-Blagaj (Buna)-Stolac-Mostar-Sarajevo uputila se grupa od ukupno 47 učenika (II1-20, III1A-12, III2A-13) i 5 nastavnika: Muhamed Lepir, Sabahudin Solak, Jasmina Strika, Adil Đipa i Nermina Hajdarević. Također, druga grupa učenika koji su putovali na jednodnevni uzlet u Mostar krenula je putnim pravcem Sarajevo-Jablanica-Počitelj-Blagaj (Buna)-Mostar-Sarajevo ukupno 95 učenika (I1-18, I3-18, I7-14, III2B-11) i 5 nastavnika:  Nermina Mujezinović, Suada Delić, Sead Sokolović, Damir Bradarić i Kemal Jaganjac (vođa putovanja). Na izlet se krenulo u 08:02 minute a ispratila nas je direktorica škole, gdja Mirsada Šahbegović.

Grupa učenika i nastavnika koja je putovala prema Stocu, obišla je izvor rijeke Bune i tekiju u Blagaju, staro jezgro Stoca (stari grad Vidoški i Begovinu) i stari grad i most u Mostaru, da bi u Sarajevo (ispred Zemalskog muzeja BiH) stigli oko 08:15. Druga grupa učenika koja je putovala za Mostar, obišla je stari grad Počitelj i njegovu tvrđavu, izvor rijeke Bune i tekiju u Blagaju, stari grad i most u Mostaru i stigli u Sarajevo oko 19.45 sati.

Izlet je protekao u najboljem redu, uz malo veću dnevnu temperaturu, na zadovoljstvo svih učenika i nastavnika i vremena provedenog u prijatnom druženju i šetnji po navedenim destinacijama. Pohvale za odlično ponašenje naših učenika na ovom izletu dobili smo i od sva tri vozača autobusa firme „Centrotrans eurolines“ sa kojima smo realizovali ovaj izlet.

Nadamo se da ćemo i naredne školske godine organizovati i realizovati ovako uspješan izlet.

 

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo

 

Vezane vijesti...