Počinje online upis u srednje škole uz pozive za stipendiranje deficitarnih zanimanja i talentiranih učenika

Ministarstvo obrazovanja, nauke i mladih Kantona Sarajevo i resorna ministrica Zineta Bogunić uputili su obavijest javnosti, roditeljima i učenicima da u srijedu, 26.6.2019. godine počinje online upis učenika u prvi razred srednjih škola na području Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini, koji će trajati do 4.7.2019. godine.

Drugi konkursni rok će trajati od 9.7. do 11.7.2019. godine.

Uporedo sa konkursnom za upis u prvi razred srednjh škola 26.6.2019. godine biće objavljen Javni poziv za dodjelu stipendija za talentovane/nadarene učenike koji se upisuju u prvi razred srednje škole u Kantonu Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini i Javni poziv za dodjelu stipendija za deficitarna zanimanja učenicima koji se upisuju u prvi razred srednjih stručnih škola III stepena na području Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini.

Na web stranici Ministarstva će biti objavljen konkurs i oba javna poziva, a resorno Ministarstvo i ministrica Bogunić poželjeli su učenicima puno uspjeha i ispunjenje njihovih upisnih želja.