DRUGI KONKURS za upis učenika u prvi razred srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini.

Na osnovu članova 72., 73. i 74. Zakona o srednjem obrazovanju (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj: 23/17) Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo objavljuje

D R U G I K O N K U R S

Drugi konkursni rok za upis u PRVI razred srednjih škola u školskoj 2019./2020. godini traje od 9. jula do 11. jula 2019. godine.

Upis u drugom konkursnom roku se obavlja isključivo putem online sistema www.upis.emis.edu.ba sa već dodjeljenim šiframa. Učenici koji su u prvom konkursnom roku za upis učenika u školskoj 2019/2020. godini primljeni u neku od srednjih škola, ne mogu aplicirati u drugom konkursnom roku.

Učenici koji pristupe drugom konkursnom roku imat će pravo:
– prvi izbor – 9. jula
– prvi reizbor – 10. jula
– drugi reizbor i ujedno posljednji – 11. jula

Drugi konkursni rok za upis učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo putem online sistema https://upis.emis.edu.ba završava u četvrtak 11.7.2019. godine u 16.00 sata.

Nakon zatvaranja sistema za online upis bit će dostupne konačne rang liste drugog upisnog roka.

Još jednom napominjemo roditelje i učenike da pažljivo izvrše odabir svojih škola/zanimanja u skladu sa Odlukom o kriterijima za prijem učenika u prvi razred srednjih škola i Drugim Konkursom za upis učenika u prvi razred srednjih škola na području Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini koji će biti objavljen sutra.

Napominjemo da su u našoj školi ostala slobodna 2 mjesta na zanimanju Tehničar drumskog saobraćaja. Minimalan broj bodova za ovo zanimanje je 63.