Oktobar 2019. godine – mjesec knjige

Posjeta Nacionalnoj i univerzitetskoj biblioteci Bosne i Hercegovine – oktobar 2019. godine

U utorak, 15. 10. 2019. godine članovi Literarne sekcije naše škole su u pratnji N. Bektešević, profesorice Bosanskog jezika i književnosti posjetili Nacionalnu i univerzitetski biblioteku.
Merima Lendo, rukovodilac sektora za informacije i usluživanje korisnika NUBBIH je učenike provela kroz čitaonice, katalog i Centar za restauraciju (mjesto gdje se “liječe bolesne knjige”).
Obilježavajući oktobar / mjesec knjige NUBBIH darova nam najljepši poklon (BLAGO NACIONALNE I UNIVERZITETSKE BIBLIOTEKE BIH) koji će krasiti školsku biblioteku i od kojeg će se i učenici i profesori mnogo okoristiti.

Učenicima je, također,  prikazana stara periodična publikacija kao i stare i rijetke knjige.