Posjeta Muzeju ratnog djetinjstva

Krajem sedmice, učenici II-2 odjeljenja su sa profesoricama maternjeg jezika posjetili Muzej ratnog djetinjstva. Dobrodošlicu nam je poželjela Mia Babić, zaposlena u MRD,  koja je prisutne upoznala sa historijatom Muzeja, njegovim radom i ciljevima. Učenici su vidjeli lične predmete, fotografije, pisma i crteže djece iz rata koja su sad odrasle osobe. Svaki eksponat je priča za sebe koja dočarava odrastanje u Sarajevu u periodu od 1992. do 1995. godine.Audio i video snimci su najviše impresionirali učenike, jer su svjedoci govorili o načinima igre u podrumu, čitanju pri svijeći, borbi protiv vaški, te njihova snalažljivost i očuvanje dječijeg duha u tako teškim uslovima. Da Muzej vrijedi posjetiti govori i činjenica da je ove godine dobio specijalno priznanje za nagradu Živa (nagradu za najbolji slavenski muzej).

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo

Vezane vijesti...