Posjeta Muzeju ratnog djetinjstva

Krajem sedmice, učenici II-2 odjeljenja su sa profesoricama maternjeg jezika posjetili Muzej ratnog djetinjstva. Dobrodošlicu nam je poželjela Mia Babić, zaposlena u MRD,  koja je prisutne upoznala sa historijatom Muzeja, njegovim radom i ciljevima. Učenici su vidjeli lične predmete, fotografije, pisma i crteže djece iz rata koja su sad odrasle osobe. Svaki eksponat je priča za sebe koja dočarava odrastanje u Sarajevu u periodu od 1992. do 1995. godine.Audio i video snimci su najviše impresionirali učenike, jer su svjedoci govorili o načinima igre u podrumu, čitanju pri svijeći, borbi protiv vaški, te njihova snalažljivost i očuvanje dječijeg duha u tako teškim uslovima. Da Muzej vrijedi posjetiti govori i činjenica da je ove godine dobio specijalno priznanje za nagradu Živa (nagradu za najbolji slavenski muzej).