STRUČNO USAVRŠAVANJE NASTAVNIKA – JANUAR 2017. GODINE

Dana 26.1.2017.godine u prostorijama škole u okviru kolektivnog stručnog usavršavanja realizovana je jednodnevna edukacija nastavnika i stručnih saradnika. Tom prilikom nastavnik informatike Kemal Gurda realizovao je temu : „Metodologija izrade projekta“ u okviru koje je teoretski i kroz konkretan primjer obrazložio i predstavio elemente pisanja projekata i mogućnosti njihove primjene u nastavnoj praksi.

Suada Delić školski pedagog-psiholog nastavnicima i stručnim saradnicima iznijela je kratak osvrt na knjigu „Osnovi didaktike“ autora profesora dr. Hašima Muminovića.

Gost predavač bio je prof.dr.Hašim Muminović sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu – Odsjek za pedagogiju. Profesor je nastavnicima i stručnim saradnicima prenio dio svog bogatog iskustva u radu u oblasti odgoja i obrazovanja sa posebnim akcentom na Didaktičke sisteme- učenje i poučavanje u nastavi kao i o položaju nastavnika u savremenom procesu odgoja i obrazovanja učenika.