Hour of Code – sat kodiranja 2017

Došlo je vrijeme da ponovo kodiramo zajedno!

Smart Resursni centar i ove godine ponosno najavljuje početak velike akcije „Sat kodiranja 2017“, te Vas poziva da se uključite u NAJVEĆI EDUKATIVNI DOGAĐAJ NA SVIJETU!

„Sat kodiranja“ predstavlja globalnu akciju namijenjenu sticanju prvih programerskih iskustava, a koja će se ove godine širom svijeta obilježiti u periodu između 4. i 10. decembra 2017. godine. Naš cilj je da uključimo što više mladih iz BiH u ovu inovativnu informatičku edukaciju, kroz saradnju osnovnih i srednjih škola, nadležnih ministarstava, kompanija, udruženja građana i drugih zainteresovanih aktera.

Satovi kodiranja će se u našoj školi realizovati u periodu od 04. do 08. decembra 2017. godine.

U 2016. godini oboreni su svi rekordi!
30.000 mladih, iz preko 260 škola, organizacija i biznisa učestvovalo je u BiH u ovom edukativnom događaju!
Nastavljamo dalje, jer ćemo 2017. godine još bolje!
Na samom početku priprema za akciju smo zatražili saglasnosti svih nadležnih institucija za obrazovanje, kako bi školama olakšali učešće u Satu kodiranja 2017.

Ponosno Vas obavještavamo da smo dobili saglasnosti sljedećih institucija:
  • Federalno ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport;
  • Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje BiH;
  • Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Unsko-sanskog kantona;
  • Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske;
  • Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Tuzlanskog kantona;
  • Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona;
  • Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Bosansko-podrinjskog kantona;
  • Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta Srednjobosanskog kantona;
  • Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona;
  • Ministarstvo obrazovanja, znanosti, kulture i športa Zapadnohercegovačkog kantona;
  • Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo;
  • Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije;
  • Odjel za obrazovanje Brčko distrikta;
  • Republički pedagoški zavod Republike Srpske;
  • Ministarstvo prosvjete i kulture Vlade Republike Srpske.
ŠALJITE PRIJAVE NA:
www.satkodiranja.ba/prijavi-se/ ili direktno na:
www.hourofcode.comNajčešće postavljena pitanja možete pogledati ovdje:
www.satkodiranja.ba/sat-kodiranja/

Obavještavamo sve učenike koji su zainteresirani da učestvuju u ovogodišnjem “Hour of Code” da su svi potrebni podaci i linkovi upućeni preko aplikacije Google Classroom.