Realizacija humanitarnog projekta “Ja znam biti drug” – školska 2017/2018. godina

Projekat “Ja znam biti drug” je projekat koji je imao za cilj razvijanje društveno korisnog rada kod učenika naše škole. Projekat je bio osmišljen na taj način da učenici u svojim odjeljenskim zajednicama zajedno sa svojim razrednim starješinama prikupljaju osnovne životne namirnice, gardarobu i novčana sredstva.

Uposlenici koji su dobrovoljno učestvovali u realizacji projekta su: voditelji odjeljenskih zajednica, Muhamed Lepir, Emilija Martinčević, Almir Brkić i Lejla Redžić Šatrović.

Projekat se realizovano prema planiranoj dinamici:

• Školski timovi su formirani u periodu od 25.10. – 03.11.2017.godine;
  • Školski timovi su kroz odjeljenske zajednice, Vijeće učenika i Vijeće roditelja promovisali projekat u periodu od 13. – 17.11.2017.godine;
  • Prikupljanje osnovnih životnih namirnica i novčanih sredstava u periodu 20. 11. -08.12.2017.godine;
  • Promovisanje škole od 25. – 11. -15.12.2017.godine, 27.11.2017. godine TV Sarajevo je napravila reportažu u školi i istu objavila u jutarnjem programu; 29.11.2017.godine na televiziji Vogošća u cilju promovisanja projekta na TV Vogošća gostovali su profesor Almir Brkić i učenici naše škole;
  • Raspodjela prikupljnih sredstava učenicima naše škole;
  • Podjela prikupljenih sredstava štičenicima Udruženja pomozi.ba;
  • Podjela prikupljenjih sredstva udruženju Pomozi.ba

Od prikupljenih sredstava napravljeno je 45 identičnih paketa. Učenicima naše škole podjeljeno je 26 paketa, 13 učenika po dva paketa.  Preostali paketi podjeljeni su štičenicima udruženja Pomozi.ba.

Humanitarnoj akciji naše škole pridružilo se i udruženje Budućnost koje nam je doniralo 10 kesa sa osnovnim životnim namirnicama.

Pakete zajedno sa učenicima su djelili nastavnici i učenici.

Projekat „Ja znam biti drug“ doprinio je razvijanju socijalne svijesti, empatije, humanosti i svjesnosti o postojanju porodica u stanju socijalne potrebe kako općenito u društvu tako i

među porodicama naših učenika.

Učenici i uposlenici škole su po ko zna koji put iskazali svoju humanost na djelu.