Posjeta Srebrenici – maj 2018. godine

Kao i svih prethodnih godina i ove školske godine organizovali smo obilazak učenika I razreda i nastavnika naše Škole Memorijalnom centru Potočari 07.maja 2018.godine. Ovom jednodnevnom izletu i obilasku Memorijalnog centra Potočari učešće su uzeli učenici I razreda, odjeljenja I1, I2A, I2B I3, I4, I5, I6 i I7, kao i učenici II2A, koji nisu bili u prilici da prošle godine putuju za Srebrenicu, jer su u istom terminu imali nagradano putovanje za Mostar, ukupno 143 učenika. Učenike su vodili njihove odjeljenske starješine. Vođa puta bio je Kemal Jaganjac, rukovodilac dijela nastavnog procesa za razvoj i unapređenje.

Na put se krenulo u 08:00 sati ispred Zemaljskog muzeja u Sarajevu putnim pravcem: Sarajevo –Vogošća – Semizovac – Olovo – Kladanj – Vlasenica – Milići – Nova Kasaba – Konjević Polje -Potočari i stigli u Potočare u 11:40 sati. U 12:30 sati na mezarju Potočari, profesor historije-kustos memorijalnog centra, održao je predavanje o zbivanjima u i oko Srebrenice u periodu 1992.-1995. godina. Nakon historijskog časa, prešli smo preko ceste u bivšu fabriku akumulatora Potočari, gdje smo pogledali izložbu slika i 30 minutni dokumentarni film o dešavanjima u Srebrenici 1992.-1995.godina, a nakon toga obišli smo i novootvoreni Muzej. Posjetu Memorijalnom centru Potočari završili smo oko 14:00 časova a potom se uputili u Srebrenicu. U je napravljena pauzu oko jedan sat i pol. Za Sarajevo se krenulo oko 15:30 sati putnim pravcem Srebrenica – Potočari – Konjević Polje – Nova Kasaba – Milići – Vlasenica – Kladanj –Olovo – Semizovac – Vogošća i ispred kasarne Maršal Tito stigli oko 18:50 sati. Putovanje proteklo bez ikakvih problema na zadovoljstvo svih.

SREBRENICA MAJ 2018