Manifestacija povodom obilježavanja 01. marta Dana nezavisnosti Bbosne i Hercegovine

Dopisom koji je upućen od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, učenici osnovnih i srednjih škola su pozvani da svojim prisustvom i učešćem daju podršku obilježavanju 1.marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Obilježavanje značajnih datuma naše historije već duži vremenski period organizuje Udruženje nastavnika/profesora historije Kantona Sarajevo, uz podršku Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, svjesni važnosti tih datuma kako za učenike, tako i za sve nas građane Bosne i Hercegovine. Manifestacija je održana u srijedu, 26.02.2020.godine s početkom u 13,00 sati u multimedijalnoj sali „Igman“, Ilidža. Učenici I-8 i I-5 odjeljenja su u pratnji profesorice historije Azre Mrnđić prisustvovali manifestaciji, gdje su imali priliku pogledati različite sadržaje, od nastupa školskih horova, mladih pjevača do recitala. U sklopu programskih aktivnosti predviđena je izložba likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, ali i izbor najboljih literarnih radova škola Općine Ilidža. Cilj ovih aktivnosti jeste jačanje patriotizma i ljubavi prema domovini.

[simple_google_photos_grid album-url=”https://photos.app.goo.gl/GpicGuRM9aVn8ST86″ number-photos=”4″ number-photos-per-row=”4″ cache-interval=”120″]