Međunarodni dan mira 21. septembar

21. septembra se u cijelom svijetu obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom Ujedinjenih naroda taj datum je određen kao dan nenasilja i prekida neprijateljstva na globalnom nivou. Na ovaj dan se u New Yorku, u sjedištu UN oglašava ‘’Mirovno zvono’’, koje je izliveno od novčića koje su donirala djeca sa svih kontinenata i koje nosi uklesanu poruku ‘’Dug život apsolutnom svjetskom miru’’. Učenici Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su na Međunarodni dan mira u školskom dvorištu simbolično zasadili Drvo mira. Ovaj čin je ujedno i dio projektne aktivnosti “Mirovno obrazovanje za budućnost” , koju realizuju učenici IV2a odjeljenja zajedno sa njihovim nastavnikom Lepir Muhamedom.

21. septembra se u cijelom svijetu obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom Ujedinjenih naroda taj datum je određen…

Posted by Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo on Utorak, 22. Septembar 2020.
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo

You may also like...