Profesionalna posjeta Italiji u okviru evropskog projekta V2V – Capacity Buliding in Western Balkans

U periodu 27.09.-01.10.2021. godine izvršena je profesionalna posjeta srednjoj školi u Albi, u organizaciji APRO Formazione Scarl. U posjeti su bili direktor škole Sejad Mujezinović i nastavnik Kemal Jaganjac, kao projekt menadžeri u projektu Evropske Unije VET to VET – Capacity Buliding in Western Balkans. Posjeta je trajala pet dana od čega su tri dana bila radna u potpunosti, dok su dva dana iskorištena za odlazak i povratak učesnika preko Beča i Milana. Osim naše delegacije u profesijonalnoj posjeti su bili i predstavnici srednjih škola iz Crne Gore – Budve i Podgorice i sa Kosova iz Mitrovice i Ferizaja. Tokom posjete sva tri radna dana organizovane su radionice sa prezentacijama: Apro Formazione, Evropske trening Fondacije ETF (koja je jedan od učesnika u projektu), Apro Inrternational, općine Alba, Vođenja aktivnosti i radnih servisa, Apro Impresa, Didaktičkih aktivnosti, Neformalnog i informalnog sistema priznavanja, Izlaganje najboljih praksi. Upriličen je sastanak sa Lokalnim timom APRO Formazione, posjeta Općini Alba i njenom načelniku, turističkoj kompaniji Fontana Fredda i firmi za proizvodnju i ugradnju solarnih panela ALBASOLAR. Na kraju trećeg radnog dana provedena je evaluacija posjete putem SWOT analize.

[simple_google_photos_grid album-url=”https://photos.app.goo.gl/MipJtEadYDSuRarS7″ number-photos=”5″ number-photos-per-row=”5″ cache-interval=”120″]