Sedmica ljudskih prava

External

Dana 10. decembra na Međunarodni dan ljudskih prava učenice Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo Šabović Alta III-1, Mujezinović Aida i Musić Almira III-2 su sa profesorom Igorom Smiljanićem prisustvovale svečanom otvaranju izložbe pod nazivom  “Borba protiv antisemitizma, islamofobije i ksenofobije” koja je otvorena u prostorijama gelerije  “Novi hram”.

Ova izložba je organizovana od strane udruženja „La Benevolencija“ uz podršku Vijeća Evrope i TPO fondacije iz Sarajeva, a otvorio ju je gospodin Jakob Finci. Na izložbi su predstavljeni radovi učenika  Srednja škole za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo pod vodstvom prof. Alme Ahmethodžić.

Na ovaj simboličan način učenice naše škole su se pridružile obilježavanju Sedmice ljudskih prava u kojoj naša škola učestvuje sa Srednjom medicinskom školom Sarajevo, Srednom školom za stručno i radno osposobljavanje Sarajevo i  Srednjom školom za tekstil, kožu i dizajn Sarajevo. 

You may also like...