Humanitarna akcija „ Ja znam biti drug“

JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije je i ove godine organizovala humanitarnu akciju „ Ja znam biti drug“.Cilj akcije je razvijanje društveno – ekonomske svijesti naših učenika.Ovu humanitarnu akciju već šest godina uspješno vode rukovodilac nastavnog procesa za razvoj i unapređenje škole Mr. sci. Emilija Martinčević i koordinator projekta prof. Muhamed Lepir.Učenici su sa svojim razrednicima u toku mjeseca februara uspjeli prikupiti 30 paketa osnovnih životnih namirnica i higijenskih potrepština.Ove godine akciju je podržao Klub američkog fudbala Sarajevo Spartans koji je u mjesecu februaru donirao JU Srednjoj školi za saobraćaj i komunikacije 40 paketa sa osnovnim životnim namirnicama i higijenskim potrepštinama.U toku mjeseca marta učenici volonteri su sa profesorima podijelili učenicima u potrebi naše škole 34 paketa kao i 14 paketa porodicama čije smo adrese dobili od udruženja pomozi.ba.Preostali paketi će biti podijeljeni našim učenicima koji su u potrebi za vrijeme mjeseca Ramazana.Učenici volonteri: Kerim Demir, Alena Vejzović, Arnela Šišić, Amila Hodžić, Imad Glibanović, Elvira Mujarić, Mehmed Čavčić, Lejla Imamović, Nejla Hasanbegović, Imar Hadžajlija, Rijad Škriljelj, Mirnes Salčin.Profesori volonteri: prof. Enisa Đerzić, prof. Eldin Bajrović, prof. Sanela Kovačević.