Predavanje – Stres u nastavničkom zanimanju

Dana 25.01.2023. godine u okviru saradnje sa KJU Porodično  savjetovalište, a u koordinaciji sa Pedagoško-psihološkom službom škole u JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije  realizovano je interaktivno predavanje/radionica o temi “Stres u nastavničkom zanimanju“ za profesore naše škole. Cilj predavanja bio je pomoći nastavnicima da se lakše i efikasnije nose sa stresom, te ispravnim načinima reagovanja u  stresnim situacijama.

U saradnji sa KJU Porodično  savjetovalište za članove Vijeća roditelja škole  08.02.2023. godine održano je predavanje o temi ”Kako smanjiti nasilje među vršnjacima”. Cilj predavanja bio je prevencija neprihvatljivih oblika ponašanja u saradnji sa KJU Porodično  savjetovalište kod učenika, te značaj porodice za  prepoznavanje i blagovremeno djelovanje u sprječavanju istih.

Ovu priliku koristimo da se zahvalimo predstavnicima KJU Porodičnog savjetovališta za dobru saradnju i stručno pripremljene i realizovane teme.