Projekat “Moja prva iskaznica”

JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo sprovodi projekat “Moja prva iskaznica” već drugu godinu. U sklopu projekta se realiziraju edukacione radionice na kojima učenici naše škole, kroz vršnjačku edukaciju, uče učenike završnih razreda osnovnih škola o postupku podnošenja zahtjeva za prvu iskaznicu u svrhu njihovog efikasnog korištenja, čime će se doprinijeti poboljšanju i unapređenju ove prakse.
Sponzor projekta je Centrotrans.
“Dana 17.03.2023. godine učenici JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo Nejra Balović i Mirnes Salčin su sa profesorom Muhamedom Lepirom i profesoricom Emilijom Martinčević u OŠ Mehmedalija Mak Dizdar održali dvije edukacione radionice u sklopu projekta “Moja prva iskaznica”. Učenici završnih razreda ove škole su upoznati sa postupkom i načinom podnošenja zahtjeva za izdavanje prve iskaznice a s ciljem poboljšanja ove prakse.