STRUČNA POSJETA BURSI

Od 21. do 26.10.2014. godine delagacija koju su sačinjavali: Mirsada Šahbegović, direktor JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, Sejad Mujezinović, pomoćnik direktora za nastavu, mr. Kemal Jaganjac, rukovodilac nastavnog procesa za razvoj i unapređenje, Solak Sabahudin – nastavnik stručno-teoretske nastave, mr. Azemina Njuhović, pomoćnik ministra obrazovanja, nauke i mladih KS za informatizaciju obrazovanja i nauke, mr. Nihada Čolić-stručni savjetnik za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje u ministarstvu obrazovanja, nauke i mladih KS, bili su gosti OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ, srednjoj tehničkoj i stručnoj školi iz Burse – Republika Turska. Tom prilikom potpisan je Ugovor o o poslovno-tehničkoj saradnji između dvije škole. Dogovorena je poslovno-stručna saradnja između škola, koja će se ogledati u zajedničkom učešću u programima Erasmus +, programima koja će organizovati i finansirati ove dvije škole, razmjeni iskustava u odgojno-obrazvnom radu sa učenicima, nastavnim metodama, usavršavanju nastavnih planova i programa i slično. Domaćini su bili: Sebahattin Ucar – direktor škole, te pomoćnici direktora Ahmet Turan Gonutlas , Berna Gundogu i Hakan Yavas. Također, upriličen je i prijem naše delegacije kod Minstra obrazovanja Grada Burse, Gradonačelnika Burse i Privredne komore Izvoznika Republike Turske. Ovom prilkom izražavamo zahvalnost gospodinu Aybaru Uluca, privredniku i konzulu Bjelorusije u Republici Turskoj koji je osmislio, dogovorio, organizavao i sproveo upoznavanje, bratimljenje , potpisivanje ugovora i posjetu naše delegacije navedenim institucijama.