11. takmičenje srednjoškolaca u poduzetništvu

U četvrtak, 15.02.2024. godine, u prostorijama Homework HUB – Dječija kuća Grbavica, održano je 11. takmičenje srednjoškolaca u poduzetništvu/preduzetništvu „S.T.A.R Challenge“, u organizaciji MUNJA Inkubatora.
S.T.A.R Challenge takmičenje se realizuje po međunarodnoj metodologiji globalne organizacije Junior Achievement-a koja se provodi u više od 100 zemalja svijeta.
Kroz STAR Challeng-e učenici razvijaju svijest o biznisu i preduzetništvu, kao i vještine rješavanja problema, timskog rada, analitičkog razmišljanja, prezentacijske vještine te unapređuju vlastito samopouzdanje.
Na takmičenju je učestvovalo 50 učenika, a učenici naše škole koji su imali priliku učestvavati su:
Bešlija Irma, Lagarija Lamija, Dizdarević Vedad i Hrvat Ajdin.
Učenici su bili podijeljeni u timove i, uz pomoć mentora, kreirali i prezentirali svoje biznis ideje.
Bilo je ovo vrijedno iskustvo za naše učenike.

Slične objave