Mjesec prevencije vršnjačkog nasilja

Mjesec februar posvećen je prevenciji vršnjačkog nasilja. Tim povodom, naša škola je imala mnogobrojne aktivnosti u mjesecu februaru, a sve u cilju prevencije svih oblika vršnjačkog nasilja. Jedna od aktivnosti bile su radionice na temu prevencije vršnjačkog nasilja koje su, u period od 05.02.2024. do 27.02.2024. godine, stručni saradnici škole realizirali u svim odjeljenjima i sa svim učenicima naše škole. Cilj radionica je bio učenicima ukazati na oblike nasilja, štetne posljedice svih oblika nasilja te osvještavanje učenika o problemu nasilja i važnosti prijavljivanja istog. Učenici naše škole pripremali su panoe te snimili i video u kojem su poslali važnu poruku: Stop svim oblicima nasilja, stop vršnjačkom nasilju!