XXVI Općinsko takmičenje iz pružanja prve pomoći

U subotu, 09.03.2024. godine, u prostorijama Osnovne škole “Kovačići”, Crveni križ Novo Sarajevo je organizovao XXVI Općinsko takmičenje iz pružanja prve pomoći.

Ovo takmičenje je imalo za cilj motivaciju učenika za kvalitetno izučavanje i savladavanje elementarnih znanja u pružanju prve pomoći.

Učestvovalo je 12 ekipa, preko 70 učenika, te oko 80 volontera i profesionalaca.

Učenici naše škole: Aganović Adi, Baždar Damir, Džafo Ahmed, Fazlagić Lamija, Omeragić Benjamin i Pljevljak Ajdin osvojili su četvrto mjesto te postigli izvanredne rezultate i uspjeh. Markirant naše škole bio je Bungur Asaf.

Učenici su zajedno sa profesoricom Agić Merimom vrijedno vježbali, pokazali svoj timski rad i, što je najvažnije, stekli znanje koje će moći primijeniti u životnim situacijama.

Bilo je ovo lijepo iskustvo za naše učenike.