Elementi za interni konkurs – kriteriji za obavljanje praktične nastave izvan školske radionice za zanimanja automehaničar i rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina

U skladu sa pedagoškim standardima (brojnost učenika u grupi za obavljanje praktične nastave) učenicima koji se obrazuju za zanimanje Automehaničar i Rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina Škola će omogućiti obavljanje praktične nastave izvan školske radionice. Učenici koji iskažu želju da praktičnu nastavu obavljaju izvan školske radionice moraju ispuniti sljedeće uslove:

• primjerno vladanje
  • opći uspjeh u učenju najmanje 3.00 (eliminatorno)
  • zainteresovanost za obavljanje praktične nastave (odnos prema radu, alatu, uređajima, radnom mjestu)

Učenici koji se prijavljuju na Konkurs za obavljanje praktične nastave izvan radionice dužni su priložiti sljedeću dokumentaciju:

• Svjedočanstvo (kopija originala) kojim se dokazuje da je učenik prethodni razred završio sa najmanjom prosječnom ocjenom 3.00
  • Obrazac za prijavu
  • Mišljenje nastavnika praktične nastave ili koordinatora o odnosu učenika prema radu, alatu, uređajima, radnom mjestu

Ukoliko se desi da učenik zbog lošeg odnosa prema radu izgubi mjesto u privatnoj radionici  učeniku će se omogućiti povratak u školsku radionicu.

Cio tekst konkursa na sljedećem linku.