Stručno usavršavanje nastavnika

JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo u saradnji s Ministarstvom za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo organizirao je stručno usavršavanje za pedagoge osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, koje je održano 15. 10. 2024. godine od 9:30 do 13:00 sati u Hotelu “Hollywood” na Ilidži.
Stručno usavršavanje na temu “Savremeni izazovi odgojno-obrazovnog rada, online nastava” održala je kolegica Suada Delić, profesor pedagogije i psihologije, pedagog naše škole.
Cilj ovog stručnog usavršavanja jeste da učesnici unaprijede planiranje vlastitog daljeg učenja/obrazovanja, kao i praćenje rada ostalih učesnika u odgojno-obrazovnom procesu, te da svoja znanja i iskustva na što efikasniji način prenesu na ostale članove svog kolektiva i potiču ih na unapređenje svog formalnog, neformalnog i informalnog učenja, a sve u cilju što kvalitetnijeg odgojno-obrazovnog rada.Stručno usavršavanje imalo je plenarni i radionički karakter.
Stručnom usavršavanju prisustvovalo je 67 pedagoga iz osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo.