EDUKACIJA U SAOBRAĆAJU 2016. GODINE

SAOBRACJNA EDUKACIJA 2016 1Uz Saglasnost Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade, u završnim razredima naše škole realiziran je projekat vršnjačke edukacije „Prevencija rizičnog ponašanja mladih u saobraćaju“.

Cilj ovog Projekta je saobraćajna edukacija mladih koji se vrlo često rizično ponašaju izlažući opasnosti sebe i druge učesnike u saobraćaju.

Opći utisak je da su realizatori ovog Projekta, učenici Merjema Provalić i Malik Muratović uspjeli animirati učenike i u neposrednom razgovoru uz prezentaciju mogućih ishoda, ukazati im na važnost prevencije rizičnog ponašanja mladih u saobraćaju.

Koordinator, stručni saradnik i voditelj Projekta bio je inženjer saobraćaja Šoljić Alija i pedagoško-psihološka služba Škole.