Kenan Dizdarević: Mladi i mediji (JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo)

02. februara 2017. godine je na web stranici mreže za izgradnju mira objavljen članak o našoj školi koji prenosimo u cjelosti:

“U Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, ul. Velešići br.2, sa dugom tradicijom postojanja od 69 godina, važi za najuspješniju školu u obrazovanju stručnih kadrova iz domena saobraćajne struke. Škola obrazuje stručna zanimanja:

• TEHNIČAR PTT SAOBRAĆAJA (izborna područja: 1. Poštanske tehnologije; 2. Komunikacione tehnologije)
  • TEHNIČAR DRUMSKOG SAOBRAĆAJA(izborna područja: 1. Opći smjer; 2. Unutrašnji transport)

Škola obrazuje i zanimanja trećeg stepena:

• Automehaničar
  • Autolimar
  • Autolakirer
  • Vozač motornih vozila
  • Autoelektričar
  • Rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina

Prateći društvene tokove i potrebe za cjeloživotnim učenjem i potrebama za prekvalifikacijom u obrazovanju Škola organizuje i vanrednu nastavu tokom školske godine. U svome radu Škola nastoji učenicima ponuditi zanimljive sadržaje koji će ih osposobiti i motivisati za dalje učenje.

Učenik IV2 razreda Kenan Dizdarević je pokazao interes za društvena pitanja i na časovima sociologije izradio istraživački rad na temu Mladi i mediji. Kroz svoj rad učenik Dizdarević postavlja pitanje o menijskoj pismenosti mladih i kritičkom odnosu učenika prema informacijama koje bobijaju kroz medije, posebno Internet. Do kakvih saznanja je Dizdarević došao u svome istraživanju saznaćete u radu koji slijedi.”

Ostatak članka imate na sljedećem linku.