NAKNADNI KONKURS za upis učenika u prvi razred srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo u školskoj 2017./2018. godini.

Na osnovu članova 57., 62., 77. i 78. Zakona o srednjem obrazovanju (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj: 23/10 i 1/16) Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo objavljuje

N A K N A D N I  K O N K U R S

Konkurs za upis u PRVI razred srednjih škola u školskoj 2017./2018. godini traje od 11. jula do 13. jula 2017. godine. Kandidati koji konkurišu u umjetničke škole, odnosno u gimnaziju – sportsko izborno područje, polažu prijemni ispit, odnosno test fizičke sposobnosti, koji su dužni okončati najkasnije jedan dan prije završetka on-line upisa.

NAKNADNI KONKURS ZA UPIS UČENIKA U PRVE RAZREDE SREDNJIH ŠKOLA U KANTONU SARAJEVO – ŠKOLSKA 2017/2018. GODINA

Drugi upisni rok počinje 11.07.2017. godine (utorak).

Obavještavamo sve zainteresirane učenike da su u našoj školi za drugi upisni rok slobodna (nepopunjena) sljedeća zanimanja:

Tehnička (četverogodišnja) zanimanja:

1. Tehničar drumskog saobraćaja, 14 slobodnih mjesta, minimalan broj bodova iz osnovne škole je 63;

Zanatska (trogodišnja) zanimanja:

1. Autolimar, 2 slobodna mjesta, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
  2. Autolakirer, 5 slobodnih mjesta, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
  3. Rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina, 4 slobodna mjesta, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;

Dokumenti bitni prilikom upisa učenika u I razred srednjih škola su:

1. zahtjev za upis (popunjava se u školi);
  2. svjedodžbu o završenom IX razredu osnovne škole;
  3. uvjerenje o uspjehu u VI, VII i VIII razredu osnovne škole;
  4. uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi;
  5. izvod iz matične knjige rođenihovjerena kopija, i
  6. drugi dokumenti koji budu traženi konkursom.

Ove godine Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo daje po 5 stipendija za zanimanje autoelektričar i autolimar. Više detalja na sljedećem linku.

Relevanti predmeti za našu školu su: Bosanski jezik i književnost, Matematika i Fizika.

Broj bodova možete izračunati koristeći ON-LINE KALKULATOR BODOVA.

Pristup portalu za on-line upis u prvi razred srednje škole možete izvršiti sa vlastitog računara ili iz osnovne škole koju ste pohađali putem web stranice www.upis.emis.edu.ba na kojoj se nalaze podrobnije informacije o načinu upisa u srednju školu. Video uputstva možete naći klikom na link “Pomoć” na početnoj stranici web portala. Tekstualno uputstvo imate na sljedećem linku.

U slučaju bilo kakvih pitanja i nejasnoća, svim učenicima i roditeljima tokom trajanja upisa u srednje škole na raspolaganju će biti neko od članova iz komisije za upis učenika u periodu od 10:00 do 13:00 savaki radni dan (od 11.07.2017. do 14.07.2017. godine).

Napominjem da prilikom izbora škola u aplikaciji za on-line upis možete kao sva tri izbora izabrati našu školu, samo zanimanja moraju biti različita. Naša škola se nalazi na drugom tabu u izboru škola, pa sve zainteresirane kandidate molimo da imaju strpljenja prilikom traženja naše škole. Primjer:

1. Prvi izbor: JU SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJE, zanimanje: TEHNIČAR DRUMSKOG SAOBRAĆAJA;
  2. Drugi izbor: JU SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJE, zanimanje: RUKOVALAC GRAĐEVINSKIH I PRETOVARNIH MAŠINA;
  3. Treći izbror: JU SREDNJA ŠKOLA ZA SAOBRAĆAJ I KOMUNIKACIJE, zanimanje: AUTOLAKIRER;