On-line upis redovnih učenika u prve razrede za školsku 2018/2019. godinu – bitne informacije

Naša škola za školsku 2018/2019. godinu je planirala da upiše 8 odjeljenja za sljedeća zanimanja i to:

Tehnička (četverogodišnja) zanimanja:

 1. Tehničar PTT saobraćaja, 2 odjeljenja – 48 učenika, minimalan broj bodova iz osnovne škole je 63;
 2. Tehničar drumskog saobraćaja, 1 odjeljenje – 24 učenika, minimalan broj bodova iz osnovne škole je 63;

Zanatska (trogodišnja) zanimanja:

 1. Automehaničar, 1,5 odjeljenja – 36 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 2. Autolimar, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 3. Autolakirer, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 4. Autoelektričar, 1 odjeljenje – 24 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 5. Vozač motornih vozila, 0,5 odjeljenja – 12 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;
 6. Rukovalac građevinskih i pretovarnih mašina, 1 odjeljenje – 24 učenika, nema ograničenja na broj bodova iz osnovne škole;

***Napominjemo da je ovo plan koji je Škola predložila i on služi samo u informativne svrhe, a konačan broj zanimanja i broj učenika po zanimanju bit će definisan Konkursom za upis učenika u prve razrede srednje škole za školsku 2018/2019. godinu koji će objaviti nadležno Ministarstvo tokom naredne sedmice.***

Dokumenti bitni prilikom upisa učenika u I razred srednjih škola su:

 1. zahtjev za upis (popunjava se u školi);
 2. svjedodžba o završenom IX razredu osnovne škole;
 3. uvjerenje o uspjehu u VI, VII i VIII razredu osnovne škole;
 4. uvjerenje o rezultatima postignutim na eksternoj maturi;
 5. izvod iz matične knjige rođenihovjerena kopija, i
 6. drugi dokumenti koji budu traženi konkursom.

Prilikom popunjavanja obrasca za on-line upis učenici koji su u dilemi koje tačno zanimanje da upiše mogu paralelno konkurisati na više zanimanja tako što kao prvi izbor izaberu našu školu i prvo zanimanje na koje žele konkurisati, kao drugi izbor, opet izaberu našu školu i drugo zanimanje na koje žele konkurisati, različito od prethodnog zanimanja.

Ove školske godine Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo će stipendirati po 5 učenike koji žele upisati deficitarna zanimanja (u našem slučaju autolimar i autoelektričar). Odluka u prilogu.

Broj bodova možete izračunati koristeći ON-LINE KALKULATOR BODOVA.

Pristup portalu za on-line upis u prvi razred srednje škole možete izvršiti sa vlastitog računara ili iz osnovne škole koju ste pohađali putem web stranice www.upis.emis.edu.ba na kojoj se nalaze podrobnije informacije o načinu upisa u srednju školu. Video uputstva možete naći klikom na link “Pomoć” na početnoj stranici web portala. Tekstualno uputstvo imate na sljedećem linku.

Više detalja o zanimanjima u našoj školi imate u sljedećoj afiši:

[embeddoc url=”http://www.sssksarajevo.com.ba/wp-content/uploads/2014/05/PREZENTACIJA-SKOLE-APRIL-2014-BOOKLET-WEB1.pdf” download=”none”]

You may also like...