Dani Kantona Sarajevo

U okviru obilježavanja Dana Kantona Sarajevo od 02.05.- 09.05.2023.godine učenici JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije su prisustvovali raznim programima.

U petak, 05.05.2023.godine učenici su u pratnji školskog psihologa Krzić-Mulić Elme prisustvovali Centralnoj manifestaciji za Dan sjećanja na ubijenu djecu opkoljenog Sarajeva 1992-1995.

U subotu, 06.05.2023.godine, učenice su u pratnji prof. Bubić Melise prisustvovale umjetničko-ekološkoj radionici pod nazivom ”Umjetnost i reciklaža” a učenici u pratnji prof. Redžepagić Kenana Izložbi old timer vozila.

Pored toga, 08.05.2023.godine realizovan je online historijski čas koji je imao za cilj ukazati na važnost obilježavanja Dana sjećanja na ubijenu djecu opkoljenog Sarajeva kao i značaj borbe protiv fašizma, jačanja ideja antifašizma i demokratije, te borbe za osnovna ljudska prava. Čas su realizirali učenici Begić Hamza i Tahirović Amila zajedno sa prof.historije Mujić Azrom.