Humanitarna akcija “Debra”

S obzirom da je jako važno, kako kod djece tako i kod odraslih, razvijati osjećaj međusobnog uvažavanja i poštivanja drugog i drugačijeg, prof. Emilija Martinčević i prof. Muhamed Lepir su svojim idejama i aktivnostima upravo podstaknuli i učenike i uposlenike naše škole da svojim doprinosom pomognu jednom udruženju koje je osnovano sa ciljem međusobnog povezivanja i organizovanja pomoći i podrške oboljelim i njihovim roditeljima.
Shodno tome, u decembru je u našoj školi provedena humanitarna akcija s ciljem prikupljanja novčanih sredstava za Udruženje oboljelih od bulozne epidermolize „Debra“. Svoj doprinos u okviru ove akcije dali su i učenici i uposlenici škole, a cilj je bio upoznavanje sa ovim rijetkim oboljenjem.
Upravo je ova akcija i bila razlog posjete predsjednice ovog udruženja našoj školi, koja je realizirana 27.12.2021. godine. U okviru te posjete održana je radionica kojoj su prisustvovali naši učenici, predstavnici svih odjeljenja, te se kroz zajednički rad bolje upoznali sa radom ovog udruženja i načinom podrške istom.
Nakon što je radionica zavšena direktor škole uručio je prikupljena novčana sredstva u iznosu 2047,75 KM. Želimo se zahvaliti svima na učešću i nadamo se da ćemo i ubuduće sličnim akcijama promovisati našu školu.

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo

You may also like...