Projekat VET TO VET 27.01.2022.

JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo učestvuje u međunarodnom projektu pod nazivom “V2V-Izgradnja kapaciteta srednjeg stručnog obrazovanja zemalja Zapadnog Balkana”. U ovom projektu, učestvuju srednje stručne škole iz zemalja Evropske Unije: Italije, Holandije, Finske, Slovenije i Hrvatske, koje su ujedno i mentori “blizanac škole” srednjim stručnim školama sa Zapadnog Balkana: Crna Gora-2 škole, Kosovo-2 škole i iz Bosne i Hercegovine naša škola. “Blizanac i mentor” našoj školi je srednja škola ROC Noorderpoort iz grada Groningen u Holandiji. Navedenim projektom je između ostalog planirana i mobilnost učenika tj. 2 posjete naših učenika školi mentoru u Holandiji. U prilogu možete pogledati fotografije sa opservacijske posjete kolegica iz škole mentora u Holandiji, koje su u periodu 25.1-27.1.2022.godine kroz razgovore u fokus grupama obavile razgovore sa učenicima koji su ušli u uži izbor za mobilnost učenika, te sa profesorima i menadžmentom naše škole.Jako smo ponosni na naše učenike koji su na navedenim razgovorima pokazali izuzetne komunikacijske vještine i tečno poznavanje Engleskog jezika, te ostavili sjajan dojam na kolegice Evu i Minke, predstavnike škole iz Holandije.

[simple_google_photos_grid album-url=”https://photos.app.goo.gl/mbZFBZKePJyiNhZYA” number-photos=”16″ number-photos-per-row=”4″ cache-interval=”120″]