Projekat Vet To Vet – razmjena učenika

JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo učestvuje u međunarodnom projektu pod nazivom “V2V-Izgradnja kapaciteta srednjeg stručnog obrazovanja zemalja Zapadnog Balkana”. U ovom projektu, učestvuju srednje stručne škole iz zemalja Evropske Unije: Italije, Holandije, Finske, Slovenije i Hrvatske, koje su ujedno i mentori “blizanac škole” srednjim stručnim školama sa Zapadnog Balkana: Crna Gora-2 škole, Kosovo-2 škole i iz Bosne i Hercegovine naša škola. “Blizanac i mentor” našoj školi je srednja škola ROC Noorderpoort iz grada Groningen u Holandiji. Navedenim projektom je između ostalog planirana i mobilnost učenika tj. 2 posjete naših učenika školi mentoru u Holandiji. U prvu posjetu, koja je planirana u mjesecu martu i aprilu 2022. godine šaljemo 4 naša učenika (2 automehaničara i 2 autoelektričara) u pratnji 2 profesora, na mjesec dana u Holandiju, gdje će učenici obavljati praktični dio nastave, a u drugu posjetu koja je planirana 2023. godine šaljemo 2 naša učenika na 3 mjeseca u Holandiju kako bi usavršili praktični dio nastave. Moguća je i mobilnost učenika u mjesecu oktobru, kada bismo u sklopu istog projekta na mobilnost učenika poslali 2 Tehničara drumskog saobraćaja.U prilogu možete pogledati fotografije sa jučerašnjeg odlaska naših učenika na studijsku posjetu u grad Groningen u Holandiji. Učenici Mišanović Nedim – III7 autoelektričar, Cero Rijad – III7 autoelektričar, Rajkić Danin- II3 automehaničar i Sofić Haris- III3 automehaničar, su u pratnji prof Smiljanić Igora sa sarajevskog aerodroma otputovali u Beč, gdje su se ukrcali u avion za Amsterdam, a potom voz za Groningen.Nakon višesatnog putovanja, učenici su puni pozitivnih utisaka stigli na svoje odredište, gdje su već danas pristupili realizaciji svojih projektom predviđenih aktivnosti.