Dan ružičastih majica

Povodom Dana ružičastih majica, koji se obilježava u februaru svake godine učenici JU Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo u saradnji sa pedagoško-psihološkom službom škole organizovali su više aktivnosti:

1. Na časovima odjeljenjskih zajednica razgovarali su o ovom danu i njegovom značaju.
  2. Dana 22.02.2023.godine su u holu i dvorištu škole napravili panoe sa prigodnim porukama vezanim za sprječavanje nasilja a posvećene ovom danu.
  3. Predsjednica Vijeća učenika je održala predavanje o prevenciji i suzbijanju nasilja među vršnjacima na kojem je bilo 49 učenika.
  4. U znak solidarnosti većina učenika nosila je roze majice.

Obilježavanje ovog dana ima za cilj prevenciju svakog oblika nasilja, razvijanje svijesti o empatiji, toleranciji i međusobnom pomaganju.