Posjeta partnerskoj školi u Grayu – Francuska

Učenici JU Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo, Nanić Kenan i Omerhodžić Tarik su u pratnji profesora Bubić Mehmeda, zajedno sa profesorom i učenicima Srednje škole metalskih zanimanja Sarajevo u periodu od 26.03.-01.04.2023. godine, posjetili partnersku šklolu Henri Fertet, Gray u Francuskoj. Učenici su imali priliku prisustvovati i aktivno sudjelovati u teoretskom i praktičnom dijelu izvođenja nastave. Učenici su obavljali praktični nastavu u Volkswagenu i Peugeot. Ljubazni domaćini su tokom boravka, za djecu i profesore organizovali posjete gradu Besancon i Dijon. Na kraju posjete svu učesnici su imali sastanak sa članovi Rotary Klub Gray, koji su izrazili želju da projekat podrže i da se saradnja nastavi i u budućnosti. Profesori i učenici su imali veoma uspješan i koristan boravak, naučili i vidjeli mnogo novih stvari vezanih za struku u kojoj se školuje, te stekli nova dragocjena prijateljstva.