Projekat RYCO – posjeta Pirotu

Učenici naše škole uzvratili su posjetu učenicima Tehničke škole u Pirotu, u Srbiji, što je dio saradnje u okviru projekta RYCO. Pored interesantnih radionica i predavanja, posjetili su Tehničku školu, Muzej Ponisavlja, Mlekarsku školu, Istorijski arhiv te gradski bazen. Učenicima je omogućeno da se upoznaju sa kulturom, običajima, tradicijom, da razmjene iskustva i trenutne doživljaje, a sve kroz odmor, veselo opuštanje, edukaciju. Gradeći mostove prijateljstva, bit ćemo u prilici i na ovaj način pokazati kako se uz prijateljstvo i međusobno uvažavanje može naučiti dosta novoga i primijeniti već stečeno znanje.

Radujemo se dolasku naših učenika u pratnji profesorica Nermine i Maše i utiscima koje će donijeti i podijeliti sa nama.