Nedjelja borbe protiv tuberkoloze

Povodom obilježavanja Nedjelje borbe protiv tuberkuloze, u periodu od 18.09.2023. godine do 21.09.2023. godine, učenici naše škole od II do IV razreda uzeli su učešće u aktivnostima Crvenog križa Novo Sarajevo. Povodom ove aktivnosti, učestvovali su sljedeći učenici: Lepenica Sara, Šehić Anur, Seferović Arnel, Nezirić Suana (III-1), Žigo Nejla, Makaš Almedina, Alaim Nejla, Duvnjak Nejla (II-1), Begić Hamza, Tahirović Amila, Kruško Aid (III-2A), Čolo Elza, Karadža Admin, Prašović Harun, Đelilović Emin (III-2B). Učenici su tokom ova četiri dana prodavali poštanske markice, koje je dostavio Crveni križ Novo Sarajevo, te promovisali našu školu sa propagandnim materijalom škole (smjerovi i struke). Također su upoznali stanovništvo o projektima koji se realiziraju u saradnji sa Crvenim križom Novo Sarajevo i drugim sponzorima. Leci koju su podijeljeni su: Sigurnim koracima preko zebre i Mladi za volanom. Učenici su sva četiri dana vrlo marljivo i predano radili, te dostojanstveno predstavljali našu školu. Prodat je veliki broj poštanskih markica povodom Nedjelje borbe protiv tuberkuloze, te podijeljen veliki broj letaka za pomenute projekte.