Dječija nedjelja – 2023

Dječija nedjelja obilježava se svake godine u prvoj sedmici oktobra, а cilj obilježavanja је promocija prava djeteta, poboljšanje društvene brige za djecu i jačanje odgovornosti svih subjekata zaštite, kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebama djece, njihovim psihosocijalnim odrastanjem pod jednakim uvjetima. Povodom obilježavanja nedjelje djeteta, učenici naše škole su porukama putem videa, ukazali javnosti na potrebu i obavezu poštovanja djeteta i na zaštitu dječijih prava zagarantovanih Konvencijom o pravima djeteta koju je 1989. godine usvojila Skupština Ujedinjenih nacija. Učenici su uradili i plakat o dječijim pravima te postavili ga u hol škole, kako bi PRAVA djeteta bila vidljiva djeci a i odraslima.