Oktobar – mjesec knjige

Povodom Oktobra – mjeseca knjige i Dana školskih biblioteka u našoj školi realizovani su različiti sadržaji od posjeta školskoj biblioteci, druženja uz knjigu, razvijanja čitalačkih navika učenika, izrada panoa u holu škole, te snimanje video clipa. Svaka knjiga je svijet za sebe, a svaka pročitana knjiga nas nečemu nauči, budući da ona otvara vrata novog svijeta i dopušta pogled u nepoznato.
Nosioci aktivnosti povodom obilježavanja Oktobra – mjeseca knjige i Dana školskih biblioteka su bili učenici Hadžić Amar, Imamović Emela i bibliotekarka Sadina Đogić.

“Čitajte i tako obogatite svoj rječnik, obogatite svoju maštu i iskoristite poruke i pouke koje vam svaki pisac šalje kroz redove svojih djela!”