Sajam bosanskohercegovačke privrede

Dana 02.11.2023. godine učenici/ce trećih i četvrtih razreda Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su posjetili Sajam bosanskohercegovačke privrede u Centru Skenderija koji se održava pod motom: “Domaći proizvod u službi građana Bosne i Hercegovine”.
Tokom sajma, učenici/ce su obilazili štandove sa izloženim proizvodima i upoznavali se sa mogućnostima koje nudi bosanskohercegovačka privreda.
Ove godine je sajam programski najsadržajniji i učenici/ce su imali priliku da upoznaju preko 250 izlagača i 50 start-up firmi sa svojim tehnološkim i kreativnim dostignućima.
Poseban zadatak za učenike/ce je bio da odaberu jednog izlagača i saznaju što više informacija o njihovoj kompaniji, proizvodima i planovima za budućnost, a zatim da svojim profesorima prezentuju informacije koje su o toj kompaniji saznali.
U pratnji učenika/ca su bili profesori/ce Bubić Melisa, Kovačević Sanela i Igor Smiljanić.

Slične objave