Stručno usavršavanje – Saradnja nastavnika i roditelja

U okviru realizacije Godišnjeg plana i programa škole za 2023/2024. godinu, u oblasti stručnog usavršavanja nastavnika i stručnih saradnika, nastavnica Engleskog jezika, Selma Filipović Šoljić, je dana 08.01.2024. godine, realizovala temu: Saradnja nastavnika i roditelja. Tokom realizacije iste, nastavnica je istakla značaj adekvatne saradnje sa roditeljima, probleme sa kojima se nastavnici susreću u komunikaciji sa roditeljima, kao i primjere dobre prakse. Jačanje saradnje porodice i škole, u svakom segmentu kroz timski rad svih sudionika u odgojno-obrazovnom procesu, ključ je za razvoj zdravog i sretnog djeteta. Razumijevanje i saradnja nastavnika i roditelja, jedan su od glavnih uslova za kvalitetano i uspješno rješavanje nedoumica i problema te im trebamo posvetiti prioritetnu pažnju.