Ekonomska olimpijada

Učenici naše škole ove godine imaju priliku učestvovati na Ekonomskoj olimpijadi.
Ekonomska olimpijada je Međunarodno takmičenje koje se u našoj zemlji održava 4. godinu. Takmičari imaju priliku da pokažu svoju ekonomsku i finansijsku pismenost, a održava se na engleskom jeziku. Ekonomska olimpijada je izuzetno značajna za srednjoškolce jer im pruža mogućnost učenja uz najbolje stručnjake predavače.
Nakon dva (2) nacionalna kruga takmičenja, pet (5) najboljih takmičara iz BiH predstavljaće našu državu na Međunarodnoj ekonomskoj olimpijadi u Grčkoj.
U utorak, 26.03.2024. godine se održalo pripremno predavanje na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, a predavanju su prisustvovali: Aganović Adi, Dizdarević Vedad, Hrvat Ajdin, Krušo Aid i Seferović Arnel, u pratnji prof. Melise Bubić.
Učenici su imali priliku slušati predavanja vrhunskih stručnjaka iz oblasti ekonomije: prof. dr. Aziz Šunje, doc. dr. Adnan Muminović i prof. dr. Hatidža Jahić.
Sretno učenicima u pripremama!