Drugo mjesto – projekt građanin – zabrana upotrebe jednokratnih plastičnih kesa – tzv. tregerica

Učenici/e III-1 Srednje škole za saobraćaj i komunikacije Sarajevo su na Općinskom takmičenju Novo Sarajevo sa inicijativom o “Zabrani plastičnih kesa od 15 do 50 mikrona osvojili drugo mjesto”.

Njihova želja je da Skupština Kantona Sarajevo usvoji ovu odluku i na taj način ozbiljnije počne baviti problemom neadekvatnog upravljanja otpadom i podizanja ekološke svijesti građana Bosne i Hercegovine. Činjenica je da mjesečno proizvedemo i bacimo 100 miliona plastičnih kesa, a da zakonska rješenja ovaj problem ne rješavaju.

Čestitke učenicima/ama Arnel Seferović, Suana Nezirić, Majra Gljiva, Benjamin Omeragić, Aid Krušo, Mirza Juhić, Selma Čelik, Karlo Jalovičić i profesor Igor Smiljanić.